ZNT 4 4
BAT 4 2

BATE Borisov 0 - 2 Zenit St. Petersburg
Real Madrid 0 - 2 Juventus

Steaua a pierdut cu 2-0 pe Stade Gerlaime dupa un joc defensiv in care nu am demonstrat ca suntem o echipa de Liga Campionilor, iar Lyon, desi s-a incadrat in jocul slab al nostru, a aratat ca o echipa care joaca doar cand vrea si a inscris in min 45 prin Juninho din lovitura libera si in minutul 89 dupa un contraatac ucigator finalizat exemplar de Reveillere. Dupa 5 conftuntari cu francezii am pierdut de 4 ori si am facut un egal cu nationala.
Pacat ... se putea mai mult. Sansele de calificare scad dramatic pentru ambele echipe, iar jocul demonstrat nu face altceva decat sa ne intristeze.
In celalalt meci al grupei Bayern a obtinut un egal la Firenze, revenind de la 1-0. Mutu a inscris golul Fiorentinei si a fost avertizat in minutul 89.
Steaua se lupta acum pentru calificare cu Fiorentina lui Mutu, iar Cfr va trebui sa se impuna in fata Romei. Avem acum in fata Italia. Sa speram ca vom iesi mai bine dupa aceste doua confruntari fata de meciurile cu francezii.